‎(097) 793 18 85
(093) 969 80 11
Задать вопрос
м. Київ, вул. Хрещатик, 46-б, оф.5
Карта проїзду

Не зазначення у протоколі частини статті 130 КУпАП є підставою для повернення матеріалів на доопрацювання

 
Державний герб України

Справа № 755/22349/15-п
№ 3/755/7142/15

ПОСТАНОВА
Іменем України

21 грудня 2015 року суддя Дніпровського районного суду м. Києва Сазонова М.Г., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління патрульної служби МВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла справа про адміністративне правопорушення зі складеним протоколом про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.130 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, серії АП2 №356391 від 23 листопада 2015 року, ОСОБА_1 23 листопада 2015 року о 23 годині 15 хвилин керував автомобілем НОМЕР_1, по вул. А.Малишка, 3 в м. Києві, з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме нестійка хода, порушення координації рухів, неадекватна поведінка. Від проходження тесту на алкоголь відмовився в присутності свідків.

Вивчивши адміністративний матеріал, суд прийшов до висновку про неможливість розгляду в судовому засіданні справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушення заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Однак, із матеріалів адміністративної справи вбачається, що при складанні вищезазначеного протоколу не були виконані вимоги, передбаченіст.256 КУпАП.

Так, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказана частинаст.130 КУпАП, за якою потрібно кваліфікувати дії ОСОБА_1

Статтею 268 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Натомість, в протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалах, доданих до нього, не вказана адреса проживання ОСОБА_1, у зв'язку з чим суд позбавлений можливості повідомити його про судове засідання.

Вищенаведені недоліки, що були допущені при складанні адміністративного протоколу та при оформленні справи про адміністративне правопорушення, перешкоджають повному, об'єктивному та всебічному розгляду справи, прийняттю правильного рішення по справі, а тому суд, керуючись ст.ст. 252, 256,268, 278,280 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу № 755/22349/15-п (3/755/7142/15) відносно ОСОБА_1 за ст. 130 КУпАП повернути до Управління патрульної служби МВС України в м. Києві для дооформлення.

Постанова є остаточною, оскарженню не підлягає і вступає в силу з моменту її винесення.

Суддя

 
Order
 
 
 

 

 

 
Швидке замовлення:
+380
Прикріпити фото (до 5 шт.)
Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: